Dział handlowy
56 656 60 58

Zapytania
biuro@terrum.pl

Jaką bramę garażową wybrać? TOP 3 bram garażowych

Jaką bramę garażową wybrać? TOP 3 bram garażowych

Dobrze dobrana i zamontowana brama garażowa to cichy bohater naszej codziennej rutyny. Zapewnia komfort użytkowników, oszczędza cenny czas oraz miejsce na posesji, a dostępne rozwiązania smart pozwalają na obsługę bramy bez konieczności noszenia przy sobie pilota. Jaka brama będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego garażu? Zapraszamy na krótkie podsumowanie!

 
Dlaczego warto wybrać bramę Hörmann?

Największy producent bram w Europie, firma Hörmann, istnieje już od ponad 80 lat! Cały ten czas poświęcili na rozwijanie swojej oferty, opracowywanie nowych technologii i wdrażanie nowych rozwiązań, dzięki czemu wyznaczają trendy w swojej branży. Wieloletnie doświadczenie to również gwarancja jakości oferowanych produktów, takich jak bramy garażowe czy drzwi. Wybierając bramę Hörmann chronisz planetę – wszystkie produkty dla budownictwa mieszkaniowego są neutralne pod względem emisji CO2, wyprodukowane w 100% przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych!
 

Jaką bramę garażową wybrać? TOP 3 bram garażowych

1. Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe Hörmann stanowią obecnie najbardziej pożądane rozwiązanie w budownictwie, będąc pierwszym wyborem zarówno dla budynków prywatnych, firmowych, jak i przemysłowych. Ich konstrukcja to kilka segmentów, które podczas pracy bramy zginają się na zawiasach. Prowadnice montowane do ścian i sufitu wyznaczają precyzyjnie trasę, którą przemierzają rolki bieżne. Brama panel po panelu zmienia położenie z prostopadłego, na równoległe do sufitu i całkowicie chowa się w środku garażu.

Otwieranie i zamykanie może odbywać się ręcznie, lub w bramach wyposażonych w napęd, automatycznie za pomocą pilota – to opcja wybierana w zdecydowanej większości przypadków. Napędy Hörmann oprócz swojej podstawowej funkcji mogą zwiększać bezpieczeństwo, lub uczynić bramę bardziej smart, w zależności od doposażenia. 
Bramy segmentowe wyróżnia solidna konstrukcja, oszczędność miejsca, oraz najlepsza izolacyjność cieplna – bramy Hörmann wykonane są z ocieplanych segmentów. Niezliczone także są możliwości personalizacji – od wyboru przetłoczeń, koloru, struktury, poprzez dodanie przeszklenia, aż po personalizowane bramy z nadrukiem, na których możemy umieścić dowolną grafikę, lub niewidoczne na pierwszy rzut oka bramy fasadowe

To również największe możliwości doposażenia bramy – okucia antywłamaniowe do klasy RC2, system uchyłu górnego panelu pozwalający przewietrzyć garaż pozostawiając go jednocześnie zamkniętym, czy nawet system automatycznego wietrzenia garażu – po połączeniu z czujnikiem wilgotności górny panel bramy uchyla się automatycznie i samoczynnie zamyka po osuszeniu powietrza wewnątrz garażu.

Ile kosztuje brama segmentowa?

Bramę segmentową Hörmann kupisz już od 1870zł netto! Cena zależy od wielu czynników, jak np. montaż, napęd, czy przede wszystkim wymiary bramy, dlatego jeśli jesteś zainteresowany bramą najwyższej jakości, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.

Do końca 2024 roku trwa promocja na bramy segmentowe Hörmann RenoMatic – kliknij i sprawdź najlepsze ceny!

1. Bramy garażowe segmentowe

2. Bramy garażowe rolowane

Koncepcja bramy rolowanej Hörmann RollMatic opiera się na pionowym otwieraniu, zapewniającym maksymalną oszczędność przestrzeni. Brama nie potrzebuje wolnego miejsca przed garażem, nie zajmuje również przestrzeni pod sufitem, a wymagana wysokość nadproża dla bramy podsufitowej RollMatic OD to jedynie 60mm!
Brama wykonana jest z cienkich metalowych lameli, przez co swoim wyglądem może nieco przypominać żaluzję. Napęd standardowo umieszczony jest poza obudową wału, co ułatwia jego konserwację. Podobnie jak w przypadku bram segmentowych, możesz doposażyć bramę w sterowanie aplikacją BlueSecur, czy zintegrować z systemem smart home.


Dla kogo brama rolowana?

Brama rolowana najlepiej spełni swoje zadanie w niskich garażach, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca pod sufitem. Nie zapewnia aż tak dobrej izolacji jak brama segmentowa, lecz przy zastosowaniu dodatkowych uszczelnień na pewno sprawdzi się w ocieplanym garażu.
 

2. Bramy garażowe rolowane

3. Bramy garażowe uchylne

Wciąż często spotykane, szczególnie w zewnętrznych garażach przy budynkach wielorodzinnych, bramy uchylne są rozwiązaniem tańszym od bram segmentowych, jednak wiąże się to z mniejszą funkcjonalnością oraz gorszą izolacyjnością cieplną. Potrzeba również więcej miejsca pod sufitem, a także w przeciwieństwie do bram segmentowych, wolnego miejsca przed garażem. Brama uchylna Hörmann może być obsługiwana ręcznie, lub wyposażona w napęd.

 

 

Gdzie sprawdzi się brama uchylna?

Rozwiązanie to sprawdzi się najlepiej w garażach nieogrzewanych, lub wolnostojących garażach bez dostępu do prądu – ręczna obsługa takiej bramy nie jest kłopotliwa. Bramy uchylne Hörmann są dostępne w wielu kolorach, również wykończone drewnem – świerkiem skandynawskim lub kanadyjskim.

3. Bramy garażowe uchylne

Jaka brama garażowa jest najlepsza?

Podsumowując, najważniejsza przy wyborze bramy jest analiza własnych potrzeb oraz ilość miejsca jaką dysponujemy. Jeżeli nie ograniczają nas możliwości montażu, polecamy naszym klientom bramy segmentowe Hörmann ze względu na swój stosunek jakości do ceny oraz największe możliwości doposażenia. 

Ile lat gwarancji na bramę?

Wszystkie bramy garażowe Hörmann objęte są najdłuższą na rynku, 5-letnią gwarancją producenta.

Dofinansowanie na wymianę bramy

Bramy Hörmann, przy zastosowaniu opcjonalnej uszczelki ościeża ThermoFrame, spełniają wymagania programu Czyste Powietrze 3.0, co oznacza, że mogą zostać objęte dofinansowaniem. Na przykład brama o wymiarach 5000x2250mm osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,2W/(m2K). O dofinansowanie z programu możesz się starać nawet, jeśli masz już nowoczesne źródło ciepła, warunkiem jest ogrzewany garaż.
 

Jaka brama garażowa jest najlepsza?