Dział handlowy
56 656 60 58

Zapytania
biuro@terrum.pl

Design przede wszystkim. Jaka brama jest najbardziej efektowna?

Jaką bramę wybrać, by wyróżnić się z tłumu?

Dobra brama garażowa powinna przede wszystkim zapewniać prywatność, ochronę przed włamaniem, wykazywać się bezawaryjnością w codziennym użytkowaniu. To cechy wszystkich bram Hörmann. Jednak coraz częściej to nie wystarcza – zmieniające się trendy w architekturze zmuszają producentów, by wyjść im naprzeciw i zaproponować rozwiązania, które nie będą tylko przedmiotem codziennego użytku, ale również ozdobą domu. 


Dla osób szukających nietuzinkowego designu i wyróżnienia swojego domu spośród setek innych, przygotowaliśmy trzy propozycje, które łączy niecodzienny styl:

  • bramy fasadowe / elewacyjne
  • bramy przeszklone aluminiowe
  • bramy segmentowe z nadrukiem
Jaką bramę wybrać, by wyróżnić się z tłumu?

Czym jest brama fasadowa?

Brama fasadowa, znana też jako brama elewacyjna daje ogromne pole do popisu dla architekta. To rozwiązanie pozwala ukryć bramę w elewacji (stąd funkcjonująca również nazwa „brama ukryta”), integrując jej wygląd z elewacją domu.


Tak samo jak inne bramy segmentowe Hörmann jest ona wykonana z ocieplanych paneli o grubości 42mm, jednak poszycie bramy tworzą panele aluminiowe z profilami ramowymi, do których możesz przymocować płyty aluminiowe, panele drewniane, spiek kwarcowy, czy panele z tworzywa sztucznego – cokolwiek pasuje do elewacji Twojego domu. Maksymalna szerokość bramy to aż 8 metrów, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i nowoczesnych budynkach firmowych.


Montaż bramy fasadowej wymaga precyzji, dlatego nie polecamy podejmować się go samodzielnie – gwarancją prawidłowego działania jest montaż przez ekipę posiadającą certyfikację Hörmann.

Czym jest brama fasadowa?

Jakie są cechy bramy przeszklonej?

Elegancja i nowoczesność. Połączenie przejrzystości, oraz efektu lustra. Zestawienie cech bramy przeszklonej Hörmann owocuje niesamowicie efektownym uzupełnieniem dla nowych, reprezentacyjnych budynków. Doskonale sprawdzi się zarówno w prywatnym garażu, jak i w salonie samochodowym. 


Konstrukcja tej niezwykłej bramy to szkielet z profili aluminiowych oraz przeszklenia DURATEC, które w porównaniu z tradycyjnymi przeszkleniami z tworzywa sztucznego są dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i ślady czyszczenia. Ponadto wykazują się znacznie lepszą izolacyjnością cieplną.


Brama Vitraplan pozwala obserwować świat bez konieczności jej otwierania, co szczególnie docenili nasi Klienci w malowniczych okolicach, czy pracownicy stacji kontroli pojazdów, mogąc kontrolować sytuację na zewnątrz bez odrywania się od pracy. Niewątpliwym atutem aluminiowych bram przeszklonych jest efekt tafli – zewnętrzne poszycie jest maksymalnie zlicowane, dzięki czemu wygląda jak jedna szklana płaszczyzna.
 

Jakie są cechy bramy przeszklonej?

Brama z nadrukiem - taka, jak sobie wymyślisz

Ostatnia propozycja jest skierowana do indywidualistów, osób odważnych i kreatywnych.
Wyobraź sobie, że na swojej bramie garażowej możesz umieścić co chcesz – zdjęcie Twojego samochodu, psa, czy widok przypominający Ci wakacje życia. To możliwe! Brama z nadrukiem może również stanowić świetną wizytówkę Twojej firmy, jeśli umieścisz na niej firmową grafikę. 

Brama drukowana to nic innego jak brama segmentowa LPU42, jednak jedyną granicę w wyborze kolorystyki stanowi Twoja wyobraźnia. Powierzchnia Duragrain pozwala nanieść na bramę dowolny wzór w technologii druku cyfrowego. Jest trwała, odporna na zarysowania oraz promieniowanie UV – nawet wysoka ekspozycja na promienie słoneczne nie powoduje jej blaknięcia, dzięki zabezpieczającej powłoce lakieru.

Brama z nadrukiem to gwarancja niepowtarzalności wzoru, przy czym dalej pozostaje zwyczajną bramą segmentową ze sprawdzonymi, najlepszymi na rynku rozwiązaniami technologicznymi. Puść wodzę fantazji i zaprojektuj swoją!

Brama z nadrukiem - taka, jak sobie wymyślisz