Powered by Smartsupp

Dział handlowy
56 656 60 58

Zapytania
biuro@terrum.pl

Oddzielenia przeciwpożarowe stanowią ważny element ochrony przeciwpożarowej budynku i są wymagane nie tylko w przypadku wielkich inwestycji. Ich głównym zadaniem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się ognia – są przeznaczone są do oddzielenia stref pożarowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Znajdują zastosowanie między innymi w budynkach użyteczności publicznej, budynkach logistyczno-magazynowych, zakładach produkcyjnych, czy centrach handlowych. Każda brama może zostać zintegrowana z istniejącym systemem ochrony przeciwpożarowej budynku. W TERRUM znajdziecie Państwo wiele rozwiązań, dostosowanych do potrzeb konkretnego obiektu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Przeciwpożarowe bramy przesuwne i rozsuwane

Przeciwpożarowe bramy przesuwne oraz rozsuwane dostępne są w klasie odporności ogniowej EI30, EI60, EI120. Różnica polega na ilości skrzydeł – brama przesuwna zamyka światło przejścia jednym skrzydłem, zaś brama rozsuwana dwoma. Wymiary bram dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Brama jest utrzymywana w pozycji otwartej przez elektrotrzymacz, który jest podłączony do centrali przeciwpożarowej i zwalnia skrzydło w przypadku zagrożenia pożarowego, zamykając przejście. Opcjonalnie możemy zastosować również napęd elektryczny. Istnieje możliwość montażu drzwi przejściowych z zamkiem zapadkowym, okuciami oraz zawiasem sprężynowym, oraz wykonania bramy w różnych kolorach z palety RAL.

Kurtyny dymowe

W ofercie TERRUM znajdziecie Państwo kurtyny dymowe stałe oraz ruchome. Ich zadaniem w obu przypadkach jest oddzielenie stref dymowych i tworzenie zbiorników dymu w celu ułatwienia ewakuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować stałej przegrody przeciwpożarowej. Płaszcz kurtyny dymowej jest wykonany z niepalnego materiału z włókna szklanego. Kurtyna stała wyposażona jest w listwę obciążeniową, która może zostać wykonana w różnych kształtach i wymiarach, zaś płaszcz kurtyny ruchomej jest nawinięty na wał i zwalniany w przypadku zagrożenia pożarowego. Na płaszczu możemy umieścić znak graficzny.

Bramy przeciwpożarowe opuszczane

Bramy opuszczane (gilotynowe) to rozwiązanie często wybierane przez naszych klientów. Pozostają cały czas w pozycji otwartej, poprzez elektrotrzymacz, który zwalnia bramę, a ta z udziałem przeciwciężaru zamyka się grawitacyjnie w przypadku zagrożenia pożarowego. Możliwy jest również montaż napędu elektrycznego, czy drzwi przejściowych z progiem dla ułatwienia ewakuacji. Bramy opuszczane są idealnym rozwiązaniem, gdy dysponujemy miejscem tylko powyżej otworu.

Kurtyny okienne i bramy kurtynowe

Kurtyny okienne, oraz elastyczne bramy kurtynowe sprawdzają się najlepiej w przegrodach budowlanych, gdzie nie dysponujemy dużą ilością miejsca, w szczególności w nadprożu. W przypadku zagrożenia pożarowego płaszcz kurtyny zostaje zwolniony z wału nawojowego i opada grawitacyjnie. Całość stanowi lekką, ale solidną konstrukcję - płaszcz kurtyny jest wykonany z materiału z włókna szklanego wzmocnionego drutem stalowym. W pozycji zamkniętej płaszcz kurtyny jest schowany i nie wystaje poza kasetę.

Bramy przeciwpożarowe rozwierane

Brama przeciwpożarowa rozwierana to dwa skrzydła osadzone w jednej ościeżnicy. Sprawdza się najlepiej jako przegroda w miejscach, gdzie nie dysponujemy miejscem wokół otworu. Dodatkową zaletą jest fakt, że na co dzień możemy używać bramy jako drzwi, zachowując jej właściwości przeciwpożarowe. Skrzydła są wykonane z płyt z wełny mineralnej o grubości 100mm, wzmocnionych stalowymi prętami. W zależności od wymagań klienta, brama może być również utrzymywana w pozycji otwartej lub zamkniętej, poprzez doposażenie w odpowiedni zespół samozamykaczy. Możemy również wyposażyć bramę w napęd elektryczny, drzwi przejściowe, przeszklenia czy zamki i okucia przeciwpaniczne.