Bramy Segmentowe - Szpital Lipno
Wymiana bram segmentowych – Szpital Lipno
Ratownicy medyczni codziennie ratują życie innych, ważne więc jest by warunki ich pracy były komfortowe, aby nie dostarczać dodatkowego stresu podczas wyjazdów. Podczas jednej z ostatnich realizacji dokonaliśmy wymiany wyeksploatowanych, niesprawnych bram w szpitalu w Lipnie. Zakres naszych prac obejmował demontaż starych bram, oraz montaż kompletnych nowych bram segmentowych, z prowadzeniami, napędami i sterowaniem. Zamontowaliśmy bramy do głównego wjazdu, oraz bramy do garażu dla karetek. Dodatkowo, aby podziękować ratownikom za ich służbę postanowiliśmy wykonać nową instalację i przełączniki naścienne do otwierania bram, by usprawnić ich obsługę.
Bramy przemysłowe BIG TOR - rozsądny wybór
Od początku wiedzieliśmy, że w tym przypadku budżet jest ograniczony, wobec czego tym razem Inwestor zdecydował się na rozwiązanie bardziej budżetowe: BIG TOR ISO40. Bramy segmentowe wykonane z paneli izolowanych pianką PUR o grubości 40mm, ocynkowanych i powleczonych poliestrem. Otwieranie i zamykanie automatyczne przy pomocy napędu sterowanego pilotem, z centrali naściennej lub dodatkowego przełącznika. Wyposażone są w zabezpieczenie przeciwopadowe płata bramy. Dodatkowo, by zwiększyć bezpieczeństwo, przy każdej bramie zamontowaliśmy komplet fotokomórek. Wykonanie nowej instalacji wraz z przełącznikami naściennymi dołożyło nam pracy, ale znacząco wpłynęło na ergonomię i komfort użytkowania. Wjazd główny został wyposażony w sygnalizatory LED, by zminimalizować ryzyko wypadku.
Podsumowanie
Komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz ratowników uległy znacznej poprawie dzięki zamontowaniu nowych bram. Zarówno załogi ZRM, jak i pacjenci są chronieni od wiatru i czynników pogodowych. Zamontowanie sygnalizatorów LED poprawiło bezpieczeństwo użytkowników, a kierowcy karetek otrzymali sześciokanałowe piloty, obsługujące każdą z bram.
Dziękujemy za zaufanie i wybór TERRUM, a przede wszystkim dziękujemy za Waszą pracę!
Co zostało zamontowane?
-
6x BIG TOR ISO40 z napędem
-
6x komplet fotokomórek
-
2x Semafor LED z układem sterującym











