Zastosowanie:
Kurtyny dymowe ze względu na charakter pracy dzielą się na kurtyny stałe SSB ora ruchome ASB. Rolowane kurtyny dymowe zostały zaprojektowane z myślą o przestrzeniach, na których nie mogą być zainstalowane stałe przegrody dymowe. Elastyczna budowa kurtyn pozwala wkomponować się doskonale w design projektowanego wnętrza, dzięki czemu architekt może dowolnie aranżować przestrzeń, a inwestor efektywnie ją wykorzystać.
Opis produktu/główne zalety:
Są idealnym rozwiązaniem w miejscach gdzie istnieje zagrożenie wystąpienia pożaru o znacznej dynamice i wysokiej temperaturze, np. pożarów o dużej gęstości obciążenia ogniowego. Zapewniają możliwość ewakuacji oraz ograniczają rozprzestrzenianie się dymu. Zainstalowanie systemu kurtyn dymowych zapewnia kontrolę ruchu gazów pożarowych i dymu wewnątrz budynków. Pozwala też na efektywny podział przestrzeni na strefy pożarowe i zbiorniki dymowe.
Budowa:
Kurtyny dymowe składają się z następujących elementów: płaszcza zbudowanego z tkaniny o odpowiedniej odporności na: przepuszczalność dymu oraz na wysoką temperaturę z listwą końcową, prowadnic bocznych (dodawanych opcjonalnie, nie występujących w standardzie), wału nawojowego, rolek prowadzących górnych – w przypadku kurtyn o szerokości powyżej 5 m, napędu elektrycznego – kurtyny ruchome.
Rolowane kurtyny dymowe są wykonane z ognioodpornej tkaniny składające się z włókna szklanego standardowo występujacego w kolorze szaro-srebrnym. Płaszcz kurtyny nawinięty jest na wał i zamocowany między prowadnicami (jeżeli są one wymagane). Całość osłonięta została systemem maskownic. Maskownice mogą być wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL.
Zasada działania:
Płaszcz kurtyny ruchomej nawinięty jest na wał i utrzymywany w pozycji otwartej przez hamulec (ASB1 i ASB3) napędu mechanicznego lub sam napęd (ASB2 i ASB4). W przypadku zagrożenia pożarowego płaszcz kurtyny zostaje zwolniony i rozwija się zamykając strefę pożarową. W warunkach codziennej eksploatacji (poza alarmem pożarowym) kurtyna jest zasilana napięciem 230 V, natomiast podpięcie jej do systemu SAP odbywa się dzięki napięciu 24 V DC. Do prawidłowego działania kutyny w wersji (ASB2 i ASB4) konieczne jest ciągłe zasilanie, stąd kable zasilające są „pożarowo” chronione i zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dla wersji ASB1 i ASB3 zanik zasilania powoduje zadziałanie kurtyn.
Do pobrania: | |
![]() | Oferta |